Światowy Dzień Komórek Macierzystych 2017

W środę 11 października obchodzimy Dzień Komórek Macierzystych 2017. Komórka macierzysta to taka komórka, która odnawia się poprzez symetryczny podział lub różnicuje we wyspecjalizowaną jednostkę komórkową.

Symetryczny proces podziału powoduje, że komórka może stworzyć identyczną kopię samej siebie, a asymetryczny podział sprawia, że komórka dzieli się, aby stworzyć komórkę dowolnej tkanki lub organu w ciele.

Komórki macierzyste dzielą się na dorosłe i zarodkowe. Mogą być również hodowane w laboratorium.

Terapia komórkami macierzystymi

Pacjenci decydują się na terapię komórkami macierzystymi, aby zastąpić w swoim organizmie uszkodzone komórki w różnych narządach. Zamiast przeszczepu narządu możliwe jest podanie komórek macierzystych.

Podczas Światowego Dnia Komórek Macierzystych 2017 organizacje i osoby z całego świata połączą swoje siły, aby edukować i szerzyć wiedzę na temat komórek macierzystych. Wydarzenie ma również na celu sprostowanie wielu błędnych przekonań oraz promowanie komórek macierzystych jako efektywnej metody leczenia wielu chorób.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie komórek macierzystych i ich skuteczności w leczeniu różnych chorób, skontaktuj się z nami.